...škola podporující zdraví
Základní škola Klatovy, Čapkova ul. 126

logo motyl

 

oceneni

Sekretariát školy

tel.: 376 313 353

"

Záznam z jednání ŽP dne 4. 12. a 12. 12. 2018

1) Proběhlo hlasování o tom, do jaké organizace poputuje zbytek peněz z charitativního prodeje žákovských výrobků. Žáci si odhlasovali, že se peníze věnují klatovskému útulku (předání daru proběhne v režii p. uč. Rychtaříkové a Svobodové).

2) Reflexe akce „Mikuláš“ – někteří čerti málem odnesli část žactva (zřejmě oprávněně), příště klidně dotáhnout do konce a odnést je úplně.

3) Klatovská Ježíškova vnoučata:

  • Do tříd byl předán seznam s údaji o jednotlivých seniorech v projektu, děti si měly vybrat, jakého seniora chtějí navštívit a potěšit drobným dárkem. Zapojeným dětem byly předány informace, v jakých termínech mohou za „svými“ seniory přicházet.
  • Protože zájem dětí převyšuje počet zapojených seniorů z osloveného domova (Domov pokojného stáří), rozhodli jsme se kontaktovat ještě Domov seniorů v Újezdci, kde o projekt měli také zájem, navrhli však pro ně prozatím ideálnější formu, a to skupinový kontakt (skupina dětí + skupina seniorů), přičemž skupina žáků by si připravila pro seniory např. divadelní představení, zpívání písniček, společnou tvorbu nebo cokoli jiného, do čeho by se mohla zapojit celá skupina seniorů, nejen jednotlivci. Toto skupinové setkání by pak proběhlo během ledna. Protože by se jednalo o celou skupinu žáků, DpS by byl ochoten zajistit a zafinancovat odvoz objednaným autobusem (jinak je totiž dostupnost Domova poměrně obtížnější). Navrhli jsme toto zástupcům tříd, z nichž někteří předběžně nominovali svou třídu a mají za úkol zjistit, zda by spolužáci měli zájem a pro seniory si něco připravili. Předběžný zájem projevily zatím tyto třídy: 4.A, 4.B, 6.C, 7.A, 8.A, 8.B

Kalendář akcí

srpen 2020
Po Út St Čt So Ne
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

certifikát jídelna

aktivni_skola.1

2