Najít partnerskou školu bylo naše velké přání a zároveň to byl i oříšek. Pátrali jsme na internetu, v novinách, pomáhala nám organizace Tandem, školy jsme také obvolávali. Všechny se ale zdály obsazené. V loňském roce se nám ozvala Staatliche Realschule Mainburg a rovnou nás pozvala na naši první společnou akci, kterou naplánovala na 16. 5. 2018. Seznámili jsme se s jejími žáky, vyučujícími i s budovou jako takovou. Celou akci nám zpříjemnila organizace Tandem svými animacemi.              Nyní jsme uspořádali naše první setkání v Čechách. Pozvání přiijali i zástupci města v čele s p. starostou, Rudolfem Salvetrem a paní Rubášovou za Odbor školství. Po krátké úvodní řeči si němečtí hosté poslechli pár písní z dílny sborů Karafiát a Berušky pod vedením naší pí ředitelky Dany Martinkové a pí uč. Moniky Černé. Po rautu, který následoval a pomohli ho uspořádat pí Krčmáriková, vedoucí školní jídelny, pracovníci naší jídelny a studenti ze SŠZP Klatovy, následovala prohlídka školy a dvě animace- dopolední a odpolední. Přerušeny byly obědem. Podávala se svíčková omáčka coby tradiční český pokrm. Akce byla zakončena společným fotografováním a příslibem dalších setkání- ať už s prohlídkou našich měst či turistického výletu za šumavskými krásami.