Sekretariát školy

Dětské pěvecké sbory

Prvňáčci

Dětský pěvecký sbor Prvňáčci vznikl jako přípravný sbor Berušek v roce 2001 pod vedením PaedDr. Bc. Dany Martinkové, Ph.D. V roce 2012 převzala řízení sboru Mgr. Jitka Lubasová. V současné době řídí pěvecký sbor Mgr. Marie Hošková. Ve sboru zpívají děti z prvních tříd. Malí zpěváčci se zde učí hravou formou jednoduché písničky, rytmická, dechová a pohybová cvičení a samozřejmě také lásce k hudbě. Pěvecký sbor se zúčastňuje různých akcí pořádaných školou i městem a pravidelně navštěvuje seniory v Domě pokojného stáří, kde je vítán s úsměvem. Prostě – kde se naši Prvňáčci objeví, tam rozdávají radost.

Berušky

Dětský pěvecký sbor Berušky byl založen v roce 1996 PaedDr. Bc. Danou Martinkovou, Ph.D. při ZŠ v Klatovech, Čapkově ulici. Sbor nyní navštěvují žáci 2. - 5. ročníku. Berušky se pravidelně umisťují ve zlatých pásmech krajských soutěží sborového zpěvu a dosahují úspěchů i při celostátních akcích. Sbor se účastní festivalů, přehlídek a dalších vystoupení v České republice i v zahraničí. Ze svých divácky velmi úspěšných koncertů natočil již 10 DVD. Více na www.berusky-klatovy.com

Karafiát

Pěvecký sbor Karafiát pracuje na 2. stupni školy pod vedením p. učitelky Mgr. Moniky Černé. Sbor se účastní všech akcí pořádaných školou i městem, organizuje koncerty i mimo město. Pořádá koncerty pro školu, rodiče, veřejnost, klatovské instituce. Sbor vystupoval na různých festivalech, např. v Plzni na festivalu Synagoga zpívá, v Sušici (Je kraj, kde voní tráva), na adventních zpěvech v Praze na Staroměstském náměstí, na česko-bavorských slavnostech. Každoročně pořádá v rámci školy akademii, kde se loučí se zpěváky 9. tříd. Vystupuje pro klatovské instituce, pořádá např. adventní koncerty v Domě pokojného stáří, na náměstí, májové zpívání v KD Družba atd. Největším úspěchem a oceněním bylo umístění ve stříbrném pásmu na krajské soutěži pěveckých sborů v Rokycanech. Sbor má v repertoáru písně a jejich úpravy různých žánrů a časových období. Mezi nejoblíbenější patří skladby z 2. poloviny 20. století. Sbor natočil CD s názvem Vánoce s Karafiátem a několik DVD ze školních akademií.

Dětský divadelní soubor
Otakárek

Divadelní soubor naší základní školy spatřil světlo světa v září roku 2008 pod vedením Mgr. Marie Zwiefelhoferové, DiS. Jeho první krůčky doprovázel Dětský pěvecký sbor Berušky. Společně nacvičili vánoční pásmo písní s dramatickým doprovodem, hru o sv. Václavovi a muzikál Karkulka z dílny pánů Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře. Od roku 2009 je divadelní soubor pojmenován
OTAKÁREK. Jeho členové se účastnili různých akcí. Pomáhali zahajovat Tříkrálové sbírky, přispěli krátkými scénkami a vystoupeními v rámci akce Pohádkový les Habartice – Zdebořice, připravovali program na oslavách sv. Martina na Hůrce atd. Kromě divadelní tvorby se DDS Otakárek začal zajímat i o filmovou produkci. V roce 2009 bylo zahájeno natáčení vybraných příběhů ze Starých pověstí českých. V roce 2011 byl dokončen krátký film „Dívčí válka“. Další krátké filmové ukázky se objevily v rámci divadelních vystoupení Rusalka a Lotrando a Zubejda. Velkou zkušeností byla pro DDS Otakárek účast na festivalu Dětský divadelní TARTAS 2011, kde se prezentoval představením „Vánek dějin aneb Příběh chudého studenta“. V roce 2011 byla Otakárkovi nabídnuta spolupráce na divadelním představení „Anežčina cesta“. Díky této historické scénce si mohl Otakárek zahrát na nádvoří hradu Loket, v Chlumu svaté Máří u Chomutova, na hradě Rýzmberku u Kdyně. DDS Otakárek nabízí dětem svět fantazie a her. Ty se učí respektovat jeden druhého a prostřednictvím divadla vstupují do světa pohádek a příběhů. Naší snahou je poučit se z něj a vyprávět o něm ostatním.

DSC 3545 DSC 3681

prosinec 2017